Vadász Miklósra is azért figyeltem fel először, mert 1911-ben készített egy rövid képregényt a Borsszem Jankónak, ezt meg is osztottam a Képregénymúzeum blogon.
Magyarországon már ismert illusztrátor volt, amikor először költözött Párizsba, ahol a L'Assiette au beurre és a Le Rire című szatirikus lapoknál kapott munkát. A Le Rire-ben legalább négy karikatúrája jelent meg 1908-ban, a L'Assiette au beurre-ben 1906-ban és 1909-ben egy-egy teljes számot (16 oldalt) rajzolhatott, és még két számban jelent meg egy-két rajza. Miután hazatért Franciaországból, a világháború idején haditudósítóként dolgozott. A háború után véglegesen Párizsban telepedett le.
A szerelem című tematikus szám címlapja, 1906
Egy év múlva elég pénzünk lesz ahhoz, hogy szeressük egymást... (A szerelem-ből)
Első szerelem (A szerelem-ből)
Utolsó szerelem (A szerelem-ből)
Az apa, az anya, a gyerekek - A L'Assiette au beurre 324. számából, 1907-ből. Ennek a számnak Európa volt a címe, és tucatnyi ország rajzolói kaptak helyet benn
Őfelsége a halál - A L'Assiette au beurre 322. számából
Egy operettplakát 1908-ból
A bérleti szerződés. A párbeszéd nehezen lefordítható szójáték, arra utal, hogy mennyire élvez kizárólagosságot az úr a hölgynél. A Le Rire-ben jelent meg, 1908-ban
A nagy vita. "Igaza van az újságnak... Zola sosem ismerte fel az élet idealista és költői oldalát!" (Le Rire, 1908)
"Piot úr kedvéért". Edme Piot francia szenátor rendszeresen szólalt fel a Franciaországot sújtó demográfiai probléma miatt, miszerint "nincs elég gyerek". A tréfás verset Villon: Akasztottak balladájának a "dallamára" írta a szerző, Vadász az illusztrációkat készítette. (Le Rire, 1908)
1909-ben jelent meg a második olyan száma a L'Assiette au beurre-nek, amit végig Vadász rajzolt. A téma ezúttal "A kis fiatalemberek" voltak, vagyis a homoszexuális selyemfiúk és transzvesztiták. (Franciaországban már 1791-ben dekriminalizálták a homoszexuális kapcsolatokat, bár a közerkölcs és a szemérem megsértését hol enyhébben, hol szigorúbban értelmezték).
Büszkeség. "Platón az volt... Szókratész is." (A kis fiatalemberek-ből)
Családban. A nővérek... és a fivér. (A kis fiatalemberek-ből)
"A báró úr nem fogad senkit!! "Mondja meg neki, hogy Lucy keresi." (A kis fiatalemberek-ből)
Vadász nekrológja az Estben, rajzolótársától, Feiks Jenőtől