Charlie Hebdo 1178 – a hétmilliós lapszám
2015. január 28. írta: Bayer Antal

Charlie Hebdo 1178 – a hétmilliós lapszám

A Charlie Hebdo szerkesztőségében végzett mészárlás megbocsáthatatlan bűn – és nincs „de”. Annak, ami utána következett, számos értelmezést adtak, Franciaországban is, máshol is, olyanok is, akik ismerték előtte a lapot, olyanok is, akik akkor hallottak róla először. Az áldozatok és a túlélők iránti…

Barbe-Rouge
2015. január 25. írta: Bayer Antal

Barbe-Rouge

Kedvencemnek túlzás lenne nevezni, de kedveltem Charlier és Hubinon kalózos képregényét. Általános vélekedés szerint a kalóz témát a Kincses sziget hozta divatba. Stevenson regénye hihetetlenül népszerű lett, rengeteg gyereknek és fiatalnak ragadta meg a fantáziáját, gyorsan szaporodni kezdtek az…

Sértés és gúny
2015. január 19. írta: Bayer Antal

Sértés és gúny

Már közel két hete történt a Charlie Hebdo szerkesztősége elleni gyilkos merénylet. A lapot ritkán vettem kézbe, nem igazán érdekelt, nem is mindig értettem a karikatúrákat és a cikkeket, hisz nem Franciaországban élek, nem követem annyira az eseményeket, hogy világos legyen a kontextusuk. Cabut és…

Vincent Larcher
2015. január 07. írta: Bayer Antal

Vincent Larcher

Következő kedvencem 1970 környékéről egy sportos témájú francia képregény. Illetve egy sci-fi témájú francia képregény. Illetve… Szóval ez egy kicsit bonyolult. Raymond Reding belga képregényszerző (1920-1999) eredetileg író akart lenni, meg is jelentek ifjúságnak szóló lapokban írásai, amelyeket…

Sin City, Frank Miller
2015. január 02. írta: Bayer Antal

Sin City, Frank Miller

A 2014. augusztusi Filmvilág Papírmozi rovatába írtam ezt a cikket, a második Sin City bemutatójához kapcsolódóan - a képregényről és alkotójáról. Az első Sin City-film magyarországi bemutatójával egy időben jelentek meg az első magyar Sin City képregények, a Fekete-Fehér…

süti beállítások módosítása