Az átrajzolt Tintin
2010. szeptember 19. írta: Bayer Antal

Az átrajzolt Tintin

A Fekete-sziget (L'Ile Noire) eredetileg Tintin hetedik kalandja volt, ám a sorozat történetében kivételes módon jelentős változásokon ment keresztül a későbbi kiadásokban. Az más epizódokkal is megtörtént ugyan, hogy az első – fekete-fehér – verziót kicsit átalakították az eltérő méretű színes…

The Eagles: Hotel California
2010. szeptember 18. írta: Bayer Antal

The Eagles: Hotel California

Kevés dalt ruháztak fel olyan sok feltételezett mondanivalóval, mint az Eagles 1976-ban keletkezett legnagyobb slágerét, a Hotel California-t. Láttak már benne bolondok házát, temetőt, kuplerájt, de még sátánista templomot is. Egyesek szerelmi történetet olvasnak ki belőle, mások egy rockénekes…

Budapesti vakáció 1956-ban
2010. szeptember 17. írta: Bayer Antal

Budapesti vakáció 1956-ban

Yves Chaland a francia képregény egyik fenegyerekének számított. Már képzőművészeti egyetemi tanulmányai közben publikált képregényeket, és Jean-Pierre Dionnet felfedezettjeként 1978-ban, alig 21 évesen bekerült a Métal Hurlant csapatába. Már első munkái is az ötvenes évek stílusát, hangulatát…

Rock & comics: Derűs Hörcsög
2010. szeptember 15. írta: Bayer Antal

Rock & comics: Derűs Hörcsög

Derűs Hörcsög (Hamster Jovial) figurája nem ismeretlen a magyar olvasó számára, és hogy Gotlib szereti a popzenét, arról a Papírmozi 3-ban megjelent Proud Mary című egyoldalasból is meggyőződhettünk. Ám tény, hogy a magyar származású francia képregényrajzoló sorozatából a Kretén első számai a…

Asterix, a germán, Asterix, a brit
2010. szeptember 14. írta: Bayer Antal

Asterix, a germán, Asterix, a brit

Az Asterix 1965-ben kezdett igazán beindulni. A sorozat hatodik epizódjával (Asterix és Kleopátra) sikerült átlépni a 100 ezres példányszámot, és a figura növekvő ismertségére és népszerűségére utal, hogy az ebben az évben fellőtt első francia műholdat is róla nevezték el. És szintén ekkor indult be…

Gainsbourg: Je t'aime... moi non plus
2010. szeptember 13. írta: Bayer Antal

Gainsbourg: Je t'aime... moi non plus

A magyar köztudatba csak „A Zsötem”-ként bevonult, és eleinte szinte mindig hibásan „Jaiteme”-ként leírt számról szinte minden, amit valaha is hallhattál – igaz. De csak szinte. Valóban egy nemi aktust hallunk (de csak mímelve: a szerző egyszer viccelődve nyilatkozta, hogy „élőben” minimum nagylemez…

süti beállítások módosítása